Laminat parke

Laminat parke

Laminat parke

Laminat Parke Nedir? Ne İşe Yarar?

Laminat parke, yonga levha ahşap malzemeleri kullanılarak yapılan hibrit bir zemin kaplamasıdır. Genel olarak profesyonel bir kurulum gerektiren sert ağaçların dışında laminate, kurulum yapılması oldukça kolaydır. Laminat parkenin üst sekmesi, vinil döşeme de olduğu gibi su geçirmez bir özelliğe sahiptir. Fakat vinil zemin ile benzerliği üst tabaka kısmının se geçirmezliğidir. Yapı taşları birbirlerinden farklı iki malzemedir. İsimlerinin yakom olmasından dolayı genel olarak ‘’ Lamine parke ‘’ ile sık sık karıştırılır.


Temel olarak Laminat Parkeler bazı katmanlardan oluşur. Bu katmanlar 3 şekildedir:

  • Aşınma Tabakası: Melamin kullanılarak emprenye edilen ince yüzey tabakasıdır. Bu üst yüzey tabakası sandalyelere, yüksek topuklulara ve bazı yaygın zararlı olan elementlere karşı dayanıklıdır.

  • Görüntü Katmanı: Yakın plan görüldüğü zaman bike laminat parke genellikle gerçekçi görünür. Bu durum ise laminatın altında bulunan gerçek ahşabın fotografik kalitesinden dolayı olur.

  • Temel Katman: HDF diye adlandırılır. Ana taşıyıcı katmandır.


Sizde doğru laminat parkeyi bulmak ve profesyonel bir işçilik kullanılarak yapılmasını istiyorsanız Saman Yapı Dekorasyon firmamız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.