Kapı

Kapı

Kapı

Kapı Hizmetleri ve Kapı Çeşitleri

Bir mekandan diğerine geçiş yapmak amacıyla kullanılan demir, alüminyum ya da ahşap malzemeler kullanılarak üretilen mimar bir unsur veya ögedir. Kapı her ulus ve kültürde kullanılmakta olan tarihi ilkelere dayanan malzemedir. Kapı yalnızca kanat üzerinde oluşmaz, kapıyı aktif bir hale getiren menteşe ve kasa bölümleri de mevcuttur. Kapı mimari konudan en fazla çeşit bulunduran unsurdur. Yükseklik ve genişliğine göre de değişiklik göstermektedir.


Kapı genel olarak güvenlik, bir alanda bulunan ve gizli olması gereken bölümü kapatma ya da açma amacıyla kullanılır. Günümüz teknolojisine baktığımız zaman ise maddi olarak kaliteli, orta ve ucuz kapı çeşitleri mevcuttur. Bu farklı kapı çeşitlerini ülkeler arası yapılan tanıtım ve sempozyumlarda görebiliriz.


Kapı Çeşitleri


Kapı çeşitleri dış ve iç kapı olacak şekilde iki çeşittir. Bu çeşitler ise farklı kategori ve isimlere ayrılır. Mesela ofis kapısı, iç oda kapısı, cami kapısı, villa kapısı vb. tarzda birçok isimle yer almaktadır.


Sizde eviniz, ofisiniz vb. yerlere kapı taktırmak için Saman Yapı Dekorasyon firmamız üzerinden bizimle iletişime geçerek uygun kapı çeşitlerini araştırabilirsiniz.